Panelists
Arthur Kordon, PhD
Dr. Kordon is an internationally recognized expert in the application of Artificial Intelligence (AI) to the industry. His clients include large and small businesses and consulting companies in the United States, Japan, South Korea, Germany, France, and Belgium. His current projects solve business problems in developing cognitive models of the enterprise, predictive maintenance, smart energy cost reduction analysis, commodity price forecasting, and office space optimization. He also advises his clients on how to integrate AI into their organisations and trains their specialists.
More about him on the following link: https://bit.ly/4e4LzVd
Проф. д-р Тодор Кръстевич
Преподавател по маркетинг и консултант по бизнес аналитика в среда на големи данни.
Доц. д-р Ралица Жекова
Изпълнителен директор на Регионална агенция за предприемачество и иновации - Варна
Тема: Услуги за подкрепа на предприемачеството като EIT Food Hub за България през 2024 г.
Topic: EIT Food Hub Bulgaria 2024 Entrepreneurship Support
Пламен Парушев
Тема: Надзор на пазара
"ПАРУШЕВ - КОНСУЛТ" ЕООД извършва дейности по консултиране, надзор на пазара, регулации, производство, внос, дистрибуция, търговия, онлайн търговия, техническа документация. Консултирането по надзор на пазара е един нов и в същото време модерен процес, показващ и доказващ устоите в процеса на развитие на бизнеса, бизнес отношенията и бизнес моделите.
Петър Киров
Тема: Маркетингови комуникации на търговските банки за стимулиране на зеления преход
Търговските банки в ролята си на финансовата кръвоносна система на една икономика са основен фактор за реализирането на зеления преход. Малките и средни предприятия са гръбнакът на тази икономика и основен конструкт, за да се изгради и функционира този нов модел за правене на бизнес, основан устойчивост и отговорно поведение. Комуникацията между търговските банки и МСП е от ключово значение за адекватното имплементиране на целите на ЕС в тази насока.
Мирослава Иванова
Мирослава Иванова е ръководител отдел “Управление на проекти” в ИУ-Варна. Тя координира дейностите на EIT Food Hub за България за ИУ-Варна съвместно с Регионална агенция за предприемачество и иновации - Варна (РАПИВ).
EIT Food Impact Funding Framework 2023 - 2025 е рамкова инициатива на EIT Food, посредством която се предоставя финансова подкрепа на предложения от консорциуми, базирани около водещи организации, които могат да работят ефективно, да действат бързо, подкрепени са от висококачествени изследвания, комуникации и експертиза за оценка на въздействието. Основната задача на EIT Food Hub за България е да стимулира иновативния и предприемачески потенциал на страната и да насърчава българското представяне в международен мащаб посредством активна комуникация със заинтересовани страни, както и съвместно изпълнение на проекти и програми в хранителната система.
Пламен Милтенов
Тема: Синхронизиране на ИИ образование и бизнес очаквания: Дейности в Научноизследователския институт на Икономически университет-Варна